İLİM YAYMA CEMİYETİ HANIM KOMİSYONU PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMUNUN 1445. YILINI KUTLADI

İLİM YAYMA CEMİYETİ HANIM KOMİSYONU PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMUNUN 1445. YILINI KUTLADI

İLİM YAYMA CEMİYETİ HANIM KOMİSYONU
PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMUNUN 1445. YILINI KUTLADI
Cemiyetimizin Hanım Komisyonu tarafından tertip edilen program Hanım Komisyonu Başkanımız Suna SELVİ’nin Cemiyetimizin vizyon ve misyonunu içeren, günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı.Karşıyaka Kuran Kursu Öğreticisi Dilek KÖSEOĞLU’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti, Anafartalar Camii Kuran Kursu Öğreticileri Fatma KAHRAMAN ve Feyza ÖZ ŞENGÜL’ün ilahi ve Ney dinletisinden sonra, Soysal Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Zübeyde YILDIZ “Peygamberimiz”konulu bir konuşma yaptı. Konuşmasında” Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed kendisinden önceki peygamberler gibi sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’nun diğer peygamberlerden en farklı yönlerinden birisi budur.
Nitekim Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurulur:“Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.”
(Sebe, 28)
İnsanlığın her zaman ve mekânda Hz. Peygamber’in tebliğ ettiği ilâhî mesaja ve bu mesajın hayata geçirilmiş şekli olan onun sünnetine ihtiyacı vardır. O’nu örnek almak, Kur’an’a uymaktır. Çünkü Hz. Aişe (r.a.)’nın ifâdesiyle O’nun ahlâkı Kur’an’dı. (Müslim, Misâfirîn, 139). Kur’an-ı Kerim, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in inananlar için en güzel örnek olduğunu bildirmekte ve bu hususta şöyle buyurulmaktadır:
“Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 21)”
Program Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin okuduğu şiirler ve İlahi dinletileri,slayt gösterileri ile dolu dolu gerçekleştirildi.Program organizasyonunu gerçekleştiren Belediye Meclis Üyesi Emine Sabire DÖNMEZ’de yapmış olduğu sunumda “Alemlere Rahmet olarak gönderilen Efendimizin Karanlık Mekke ortamına getirdiği aydınlatıcı,dönüştürücü ve Medeniyet kurucu mesajının anlaşılmasına,hayata yansıtılmasına,örnek alınmasına..”vurgu yaptı.Program Ünye Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Fatma TAŞKIN’ın yapmış olduğu dua ile sona erdi.

hanimlar-kom-prog

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *