İLİM YAYMA CEMİYETİ GENÇLERLE

İLİM YAYMA CEMİYETİ GENÇLERLE

İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkez Denetim Kurulu Asil Üyesi Mustafa Yelek ve Eğitimci Yazar Ahmet Çağlayan, İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubesi’nin 5. Olağan Kongresi için geldikleri Ünye’de öğrencilere yönelik seminerler düzenlediler. Kongre gününden itibaren ilçe merkezinde başlayan seminerler Çaybaşı ve İkizce’yi de kapsayarak iki gün sürdü.

İlk seminer, Ünye İmam Hatip Lisesi’nde verildi. Konuşmacı Mustafa Yelek, öğrencilere İmam Hatip Liseleri’nin dünü ve bugünüyle ilgili bilgiler verdikten sonra İmam Hatipli olmanın her şeyden önce şuur olduğunu söyleyerek, “İman, Allah korkusu, kulluk, vatan, memleket sevgisi imam hatip şuurunu oluşturur.” dedi. Yazar Ahmet Çağlayan öğrencilere sınav motivasyonuna yönelik yaptığı bilgilendirmede, “Sınav sürecinde hedef, olmazsa olmazdır.” dedi.

İkinci seminer Ahmet Çağlayan tarafından Ünye İmam Hatip Orta Okulu’nda verilirken, öğrenciler değişen sınav sistemine karşı uyarıldı. Çağlayan, “Sınav hep vardı, hep de olacak.” diye konuştu

– 3. Seminer Atatürk Anadolu Lisesi’nde-

İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkez Denetim Kurulu Asil Üyesi Mustafa Yelek ve Eğitimci Yazar Ahmet Çağlayan, 3. semineri Atatürk Anadolu Lisesi’nde verdi.

Son yıllarda yaşanan gelişmelerle birlikte ‘inanmış gençliğin’ öneminin daha da arttığını söyleyen Mustafa Yelek, gencin ve gençliğin ortak değer olduğunu söyledi.

Ahmet Çağlayan ise, “Ezber en büyük tabudur.” dedi.

Günün son seminerinin verildiği Yusuf Bahri Hafızlık ve Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Mustafa Yelek, İmam Hatiplerin Mehmet Akif’in dile getirdiği Asım’ın nesli olduğunu ve bu neslin sahip olduğu değer dünyasıyla ciddi sorumluluklar üstlenmesi gerektiğini vurguladı.

– Çaybaşı ve İkizce’de de seminerler düzenlendi –

İkinci gün Eğitimci Yazar Ahmet Çağlayan tarafından Çaybaşı Anadolu Lisesi ve Çaybaşı Merkez İmam Hatip Lisesi’ne ortak bir seminer düzenlendi.

Çağlayan, eğitimin kişinin kendini keşfetme sürecine katkı yapması gerektiğine vurgu yaptı.

Daha sonra Çağlayan, İkizce İmam Hatip Lisesi’nde bir seminer verdi. Aynı gün içerisinde Mustafa Yelek tarafından da Ünye Fen Lisesi’nde, Ünye Anadolu Lisesi’nde ve Ünye Ticaret Meslek Lisesi’nde birer seminer verildi.

Mustafa Yelek seminerlerinde her bir insanın, gencin ve öğrencinin başlı başına değerli olduğunu vurgulayarak, “Genç evvela bunu fark etmeli, kendini bilen değerini de bilir.” diye konuştu.

About author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *